HAKKIMIZDA

Etharums ser quidem rerum facilis dolores nemis omnis fugats vitaes nemo minima rerums unsers sadips amets.

BİZ KİMİZ

Tarih ve kültür turizminde adını duyurmuş olan Türkiye, artık sağlık turizminde de büyük gelişmeler kaydetmektedir. PraeHealth olarak hem bu atılım için bir katkıda bulunmak hem de misafirlerimize kaliteli bir hizmet sunmak için faaliyete başladık.

Ülkemize tedavi amacı ile gelen misafirlerimize ulaşım, transfer, tedavi öncesi ve sonrası konaklama ile sağlık kazandırıcı tedavileri süresinde alanlarında uzman kişilerce oluşan ekibimiz büyük bir arzu ile yardımcı olacaktır.

Uzman Doktorlar

Amacımız misafirlerimize uzman doktorlarımız ile şifa vermektir.

-Learn more

Güven Esastır

T.C. Sağlık Bakanlığı’nca onaylanmayan hiçbir sağlık kuruluşu, sağlık personeli ve ilaç kullanılmamaktadır.

-Learn more

7/24

Tur başlangıcından bitişine kadar gece-gündüz hizmet vermek için misafirlerimizin yanındayız.

-Learn more

Telefonun Ucundayız

Misafirlerimizin menuniyetleri bizim misyonumuzdur. Bu yüzden sizlerden gelecek tüm tavsiyeler için telefonun başındayız.

-Learn more

Sağlık Turizmi Nedir?

1- Bir ülkeden diğer ülkeye herhangi bir sebeple (bekleme süresinin uzunluğu, tedavinin ekonomikliği veya daha kaliteli sağlık hizmeti v.b.) sadece tedavi için gidilmesidir.

2- Tıbbi olarak gerekliliği raporla belirlenmiş kaplıca tedavileri için bir ülkeden diğer ülkeye gidilmesi de bu tanım altında yer almaktadır.

Sağlık Turizmi; kısaca tedavi amacı ile yapılan seyahatlerdir. Başka bir ifadeyle, sağlık turizmi, fizik tedavi ve rehabilitasyon gereksinimi olanlarla birlikte uluslararası hasta potansiyelini kullanarak sağlık kuruluşlarının büyümesine olanak sağlayan turizm türüdür.

Sağlık turizmi hastaların ve hasta ailelerinin rahatlığını sağlamak için tıbbi seçenekleri sunmayı hedeflemektedir. Gelişmiş ülkelerdeki eğitim ve refah seviyesinin yüksek olmasına paralel olarak sağlık hizmetleri sunumu da yüksek maliyetli olmaktadır. Gelişmiş ülkelerde yaşlanan nüfusun sağlık ihtiyaçları ve sağlık giderlerinin payı her geçen gün artmaktadır. Sosyal güvenlik maliyetlerinin artan giderleri sosyal güvenlik kurumlarını zorlamaktadır. Bu sıkıntıları aşmak için, gelişmiş ülkelerde bulunan sosyal güvenlik kurumları ve özel sigorta kurumlarının kaliteli tıbbi hizmet sunan ve yakında yer alan ülkelerle paket anlaşmalar yaparak sağlık hizmetlerini düşük maliyetli alma çabaları görülmektedir.

Son yıllarda, ülkemizin de gelişmiş ülkelerdeki nitelikli sağlık hizmetleriyle rekabet edebilecek düzeyde sağlık hizmetleri sunmasından dolayı ülkemize dünyanın dört bir yanından tedavi amacıyla turistler gelmektedir. Ülkemizde kamu sağlık hizmetlerine ilaveten özel sektörün de sağlık hizmetlerine ciddi yatırımlar yaptığı görülmüştür. Bu gelişmeler sonucunda, Avrupa standartlarıyla yarışabilecek düzeyde özellikle büyük illerde özel sağlık kuruluşları artmaya başlamıştır. Yapım ve işletme bakımından yüksek maliyetleri olan söz konusu sağlık tesislerinin yurtdışı pazarlara açılması bu maliyetlerin azaltılması açısından giderek zorunlu bir durum almaktadır. Ayrıca, ülkemizin coğrafi konumu ve sağlık sektöründeki yetişmiş ve eğitimli insan gücü sağlık turizminde Türkiye’nin önemli avantajları arasındadır.

SAĞLIK TURİZMİ ÇEŞİTLERİ:

– MEDİKAL TURİZM
– İLERİ YAŞ ve ENGELLİ TURİZMİ
– TERMAL TURİZM ve SPA –WELLNESS